تماس با ماتلفن تماس : 09121756519

انواع خرما خوزستان

جالب است بدانید که ایران ما جزو کشورهایی است که در بسیاری از مناطق آن خرما خاصویی و انواع دیگر خرما به خوبی عمل می آید از این رو خرمای ایران بسیار مشهور است

و شاید بتوان گفت ایران جز کشورهایی است که صادرات خرما در آن خیلی جدی دنبال میشود و انواع خرمای صادراتی ایران به کشورهای مختلف فرستاده میشود(به طور مثال صادرات خرما به آلمان).  تا کنون طعم چند نوع از خرمای ایران را چشیده اید؟ آیا گران ترین خرمای ایران را می شناسید؟ آیا می دانید که جنوب ایران بیش از ۷۰ نوع خرمای رنگارنگ (خرمای خاصویی و خرمای آلویی و خرمای رطب و ...)با خواص متفاوت کشت و برداشت می شود؟

خرمای  پیارم، گران ترین خرمای ایران است که مخاطبان داخلی  زیادی دارد و همچنین خرمای پیارم صادراتی نیز بسیار پرطرفدار است. خرمای ایران، اکسیر بازیافت انرژی و جوانی و شادابی پوست و روح است. خرما، طلای سیاه جنوب ایران و یکی از کالاهایی است که در سراسر کشور برای ساخت و تولید غذاها و نوشیدنی های مختلف از آن استفاده می کنند. خرمای ایران در کنار زعفران، پسته، خاویار و فرش ایرانی در دنیا زبان زد خاص و عام است.

اکنون به برسی چندی از پرطرفدار ترین انواع خرمای ایران میپردازیم

 

خرمای خاصویی

خرمای خاصویی را اکثرا مردم نمی شناسند. اما از مهم ترین ارقام کشاورزی بهبهان در استان خوزستان به شمار می رود و مرغوب و شیرین است. خرمای خاصویی از جمله خرمای  ایران با طمعی خاص برای مخاطبانی خاص میباشد!

 

 

خرمای پیارم صادراتی: گران ترین خرمای ایران

به عنوان یکی از انواع خرما خوزستان میتوان به خرما پیارم صادراتی اشاره کرد که ، یکی از خوش مزه ترین خرماهای نیمه خشک ایران و جهان تولید می شود که مخاطبان جهانی دارد. نخل های خرمای پیارم عمدتا در دامنه کوه ها کاشته می شود و تقریبا کشت آن ارگانیک بوده و ماده شیمیایی در تولید آن اصولا کاربردی ندارد.خرمای صادراتی پیارم پوست نازک به رنگ قهوه ای تیره و ظاهری شکلاتی دارد. قند آن فروکتوز بوده و سریع الهضم است. پیارم را معروف ترین محصول کشاورزی هرمزگان  و خوزستان می دانند.

خرمای پیارم که میتوان به جرات گفت خرمای صادراتی پیارم به خرمای شکلاتی معروف است به علت خشک بودن و قابل نگهداری بودن در مدت طولانی طرفداران زیادی در بازارهای داخلی و خارجی دارد. این خرما دارای ویتامین ب ۱ و ب ۲ و مواد معدنی کلسیم، پتاسیم، فسفات، منیزیم و آهن است و شهرستان حاجی آباد به علت داشتن آب و هوای گرم و خشک تنها منطقه کشت پیارم در ایران به شمار می رود.

بیشترین نخلستان‌های پیارم در دهستان‌های درآگاه و طارم، تزرج، سیروئیه و اطراف شهر حاجی آباد است.

تصاویر