تماس با ماتلفن تماس : 09122759487

بیست درصد تولید خرمای کشور صادر می شود

خرما محصولی با ارزش غذایی بالاست که سالانه نزدیک به یک میلیون 200 هزار تن انواع خرما در سطح 203 هزارو 763 هکتار از اراضی استان های خرما خیز کشور از جمله کرمان، هرمزگان، فارس، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، خوزستان و بوشهر تولید و به بازارهای داخلی و یا جهت صادرات خرما عرضه می شود. 

ادامه مطلب...

خواص معجزه آسای مصرف خرما

خرما

1- طبع خرما گرم و خشك است. .

براي رفع خشونت و نرم كردن سينه 50 گرم خرما در 1000 گرم آب جوشانده صاف نموده روزي 2 تا 3 استكان بخوريد. البته اين براي افراد سرد مزاج بسيار خوب است.2

ادامه مطلب...

تاریخچه خرما

عکس خرما

خرما با نام علمی Phoenix dactylifera گیاهی تک‌ لپه‌ای و گرمسیری جزو تیره نخل‌ها است که میوه‌اش خوراکی و دارای هسته‌ای سخت و پوست نازک و طعم شیرین که به شکل خوشه‌ای بزرگ از شاخه آویزان می‌گردد و برگهای آن بزرگ است.

ادامه مطلب...

بسته‌ بندی خرما بصورت منسوخ، کار دست صادرات خرما داد

دبیر کل اتاق بازرگانی مشترک ایران و ترکیه گفت: در سه‌ماهه نخست ۲۰۱۷، ایران حدود چهار میلیون کیلو به ترکیه خرما صادر کرده است. در این مدت، اگرچه ایران از نظر وزنی، بزرگ‌ترین صادرکننده خرما به ترکیه بوده اما کمترین قیمت خرما را داشته است.

ادامه مطلب...

امضای تفاهم نامه با هدف افزایش صادرات خرما

محسن رشید فرخی در برنامه «روی خط بازار» رادیو اقتصاد افزود: بر اساس این تفاهم‌نامه اتاق مشترک ایران و عمان، روسای اتاق‌های استان‌های خرما خیز شامل اتاق کرمان، شیراز، اهواز، بندرعباس، بوشهر، زاهدان و خرمشهر و همچنین انجمن ملی خرمای ایران متعهد می‌شوند در ارتباط با فراهم کردن زمینه‌های صدور خرمای ایران به بازارهای جهانی مانند آمریکا، چین و کشورهای آمریکای لاتین از طریق منطقه آزاد و بندر صحار عمان همکاری کنند.

ادامه مطلب...

کاهش۱۴درصدی صادرات به هند پنجمین شریک تجاری

به گزارش ایران اکونومیست؛ تجارت با هند برای ایران همواره از اهمیت بالایی برخوردار بوده است چرا که هند یک شریک تجاری بسیار مهم برای ایران است. به خصوص در عصر حاضر که این کشور پهناور به خاطر جمعیت زیاد و رشد اقتصادی بسیار چشمگیر به یکی از قدرت های اقتصادی منطقه تبدیل شده و در جهان نیز حرفهای زیادی برای گفتن دارد. 

ادامه مطلب...

ضرورت تشکیل کارگروه صادرات خرما

دبیر اجرایی خانه کشاورز هرمزگان با بیان اینکه فروش و صادرات خرما از هرمزگان علی‌رغم تولید ۱۴۰ هزار تن محصول در سال متولی ندارد بر تشکیل کارگروه صادرات این محصول به صورت اختصاصی تاکید کرد.

ادامه مطلب...

بررسی مسایل فروش و بازاریابی و صادرات خرما در استان خوزستان

در این مطالعه، به بررسی مسایل بازاریابی و صادرات خرما در استان خوزستان به عنوان یکی از مهم ترین مناطق تولیدکننده ی خرما پرداخته شد. بدین منظور، مقادیر حاشیه ی بازاریابی، سهم عوامل بازاریابی، ضریب هزینه ی بازاریابی و انواع کارایی برای 5 نوع خرمای مهم استان( خرما کبکاب، خرما گنتار، خرما استعمران، خرما بریم و خرما زاهدی) محاسبه گردید.

ادامه مطلب...

توقیف یک محموله خرمای عربستانی

خرما

دیرکل گمرک شهرستان گناوه گفت: کارکنان و حراست این گمرک یک محموله قاچاق خرما به وزن تقریبی حدود 8 تن محصول کشور عربستان از یک فروند شناور باری در بندرریگ این شهرستان کشف و ضبط کردند.

ادامه مطلب...

شش کشوری که بیش دو سوم از خرمای صادراتی ایران را می‌خرند

آمارهای صادرات خرما در شش ماه نخت امسال نشان می‌دهد که ارزش کل صادراتخرما به بیش از 60 میلیون دلار می‌رسد و این درحالی‌است که از حدود 50 کشور خریدار خرمای مضافتی ایران، پاکستان، چین، امارات، ترکیه، عراق و هند در این مدت مقصد دو سوم از خرمای صادر شده ایران بوده‌اند.

ادامه مطلب...

نقش ویژه خرما در خون سازی

خرما مقدار قابل توجهی فولات یا همان اسیدفولیک به بدن می رساند که برای خون رسانی برای بدن لازم است و زنان هنگام بارداری مجبور می شوند، علاوه بر دریافت فولات از طریق غذا، قرص آن را نیز مصرف کنند.

ادامه مطلب...

چند خاصیت از خرما

خواص خرما

استفاده از خرما ۲ تا ۳ عدد می‌تواند به عنوان جانشین میوه باشد همچنین می‌توان برای تهیه کیک و شیرینی از خرما استفاده کرد که ضرر کمتری نسبت به شیرین‌های معمولی خواهد داشت.

ادامه مطلب...

طبع خرما گرم و خشک است

خرما

رای رفع خشونت و نرم کردن سینه ۵۰ گرم خرما در آب جوشانده صاف کرده روزی دو تا سه استکان بخورید، البته این برای افراد سرد مزاج بسیار خوب است، برای تقویت کلیه از شربت فوق استفاده کنید،

ادامه مطلب...

تصاویر