تماس با ماتلفن تماس : 02145521

خرما استعمران

خرمای استعمران (خرمای سایی)یکی از شیرین ترین خرما های دنیا میباشد

 

میزان قند بالای 75% زمان برداشت خرمای استعمران یا سایی حدودا اوایل شهریور یا اوایل مهرماه میباشد.و جز خرماهای ...............نخلستان های زیرکشت خرمای استعمران استان خوزستان میباشد و حدود 70 %از استان خوزستان را شامل میشودو جز خرماهای نیمه خشک یا رطوبت و نم کمتر از 18%میباشد و همین امر باعث شده که شرایط نگهداری بهتر و طولانی تری نسبت به سایر خرماهارا داشته باشد.

به طوریکه میتوان خرمای سایی را به صورت طولانی (حدود 15ماه)در انبار های سرپوشیده و دمای محیط بدون هیچگونه شکل نگهداری کرد و این عمرباعث تسهییل در صادرات خرمای سایر گردیده به طوریکه چندی حدود 45درصد است.

سهم صادرات خرمای ایران به خرمای استعمران یا سایی تعلق دارد.

رنگ این خرما قهوه ای تیره گاها متمایل به سیاه و قرمز میباشد شکلا بین شکل و...........

با پوستی ..........

خرمای استعمران با توجه به بالا بودن میزان قندآن به سرعت در آب حل شده و شیرینی زیادی را ایجاد میکند میزان چسبندگی هسته به گوشت خرمای استعمران بسیار پایین است و هسته آن بدون کمترین زحمت و به راحتی از خرما جدا شده و قابلیت بی هسته شدن را دارد.

ازدیگر نام های خرمای استعمران میتوان به اسمباران نیز اشاره کرد بیشترین مشتریان خرمای سایی جهت صادرات کشورمان اروپایی روسیه آمریکای شمالی نیوزلند میباشد 

متداول ترین نوع بسته بندی خرمای استعمران جهت صادرات درکارتن های5و10کیلوگرم می میباشد امکان حمل به کشورهای دور دست بدون کانتینرهای یخچالی ازمزیت های قابل توجه این خرما می باشد 

کیفیت و مرغوبیت خرمای سایی به دسته بندی های زیر تقسیم میشود :

سوپر سلکتss.سلکتbgrad.faq-GAQ

 

تصاویر