تماس با ماتلفن تماس : 02145521

صادرات خرما ، صادرکننده خرما ایران ، خرمای صادراتی

مقدار وزنی صادرات خرمای ایران در سال 96 مطابق با آمار استخراج شده از گمرک ایران و اتاق بازرگانی حدود 150 هزار تن در سال میباشد و ارزش این میزان صادرات خرما به 160 هزار میلیون دلار میرسد.با توجه به این میزان صادرات خرما و فرآورده های آن میتواند سهم به سزایی در ارز آوری غیر نفتی و افزایش تراز ارزی کشور داشته باشد.با توجه به گشایش های چند سال اخیر در امر صادرات غیر نفتی ولی باز ه موانع و مشکلات بسیاری در امر صادرات خرما مشاهده میشود که نیازمند بازنگری در برخی مسایل و قوانین  توسط مسولین امر میباشد تا بتوانیم سهم بیشتری از این بازار بکر را نصیب کشور مان کنیم

در این خصوص میتوان به موارد ذیل اشاره کرد:

در نظر گرفتن جوایز و مشوق های صادراتی برای جذب سرمایه گذار در این حوزه

حذف و بازبینی در برخی قوانین اضافی گمرکی جهت تسریع در ترخیص محموله ها (با توجه به حساس بودن خرما نسبت به دمای محیط)

گسترش و ارتقا ناوگان حمل و نقل محموله های خرما تا مقصد متناسب با نوع محموله

استفاده از ابزارهای تبلیغاتی جهت شناساندن خرمای ایراتنبه دیگر کشور ها و اطلاع رسانی در باره خواص و مزایای آن

ایجاد تحول و نوآوری در پکینگ و صنعت بسته بندی خرمای ایران  

صادرات خرما به ارمنستان

صادرات خرما به ارمنستان

در طی سال‌های اخیر حجم مبادلات تجاری ایران و ارمنستان حدود ۳۲۰ میلیون دلار بوده، اما با توجه به شرایط مساعد دو کشور باید مبادلات را افزایش داد. زمینه‌های بسیاری برای توسعه و صادرات به ارمنستان وجود دارد، تا کنون بخشی از آن انجام شده و بخش دیگر آن، نیازمند توجه و رفع موانع است.

ادامه مطلب...

صادرات خرما به آلمان

خرماهای با کیفیت و مرغوب ایرانی نظیر خرمای پیارم و خرمای مضافتی یکی از پر طرف دار ترین محصولات صادراتی ایران جهت صادرات خرما به آلمان و اتحادیه اروپا می باشد.

ادامه مطلب...

صادرات خرما به فرانسه

بنابر گزارش ارزی صادرات خرما در سال 2018 که توسط اتاق بازرگانی ایران اعلام شده حجم صادرات خرما به فرانسه  525,677 دلار براورد شده است فرانسه با داشتن پنج ملیون جمعیت مسلمان میتواند بازار بالقوه برای صادرات خرما به اروپا باشد

ادامه مطلب...

صادرات خرما به آمریکا

 صادرات خرما در سال جاری نسبت به سال گذشته با افزایش ۵۶ درصدی همراه بوده است. به گزارش ایسنا، بر اساس آمار گمرک از تجارت خارجی ایران در دو ماهه نخست سال جاری صادرات خرما بشدت افزایش داشته است بخصوص صادرات خرما به اروپا و آمریکا رشد چشم گیری داشته است.

ادامه مطلب...

صادرات خرما به گرجستان

صادرات خرما به گرجستان

حـدود ۱۷ درصـد سـطح زیـر کشـت و ۱۳ درصـد تولیـد خرمـای جهــان مربــوط بــه ایــران اســت. مصــر، خاورمیانــه، غــرب آســیا و شـمال آفریقـا مناطـق عمـده تولیـد خرمـای جهـان هسـتند.

ادامه مطلب...

صادرات خرما به استرالیا

صادرات خرما به استرالیا

براسـاس آمار صـادرات خرمـا بـه کشـورهای مختلـف، درآمــد 82 میلیــون و 825 هــزار و 622 دالری نصیــب کشــور شــده اســت.

ادامه مطلب...

صادرات خرما به پاکستان

بنابر آمار گمرک جمهوری اسلامی میزان صادرات خرمای ایران در چهار ماهه ی نخست سال جاری هشتاد ملیون دلار بوده است که کشور پاکستان با خرید ۱۱ میلیون و ۴۶۲ هزار دلار خرما از ایران، تبدیل به بزرگ‌ترین مشتری خرمای ایران در این مدت شده و پس از این کشور، عراق در رتبه دوم قرار دارد که ۱۱ میلیون و ۸۹ هزار دلار خرمای ایرانی را از تاجران خریداری کرده است.

ادامه مطلب...

صادرات خرما به مالزی

کشور مالزی با توجه به آب و هوای گرم و مرطوب و ذایقه شیرین پسند مردم آن مقصد خوبی برای خرمای مضافتی و خرمای پیارم ایران می باشد .با بسته بندی به روزو مطلوب میتوان سهم ایران را در صادرات خرما به مالزی ارتقا داد .

ادامه مطلب...

صادرات خرما به امارات

صادرات خرما به امارات

شاید این سوال پیش آید که امارات که خود از صادرکنندگان خرماست چرا در لیست برترین خریداران خرمای صادراتی ایران قرار دارد گفته میشود امارات نیز مانند فرانسه و اسپانیا که خرمای صادرشده ی ایرانی را میخرند و با باز بسته بندی آن به نام خود و با قیمت های چند برابری اقدام به باز صادر کردن خرما به سایر کشور های جهان می کند

ادامه مطلب...